W ten najważniejszy dzień….

23/05/2019

Dzień Pierwszej Komunii Świętej, to dzień bardzo istotny w życiu kazdego dziecka. To nie tylko uroczystość rodzinna, ale również, a nawet przede wszystkim wydarzenie duchowe. Jakie w tym dniu padną życzenia? Jakie słowa i jakie postanowienia? To zależy od małego człowieka, który przystępuje do tego sakramentu i jego najbliższych.

 

W rozpoznaniu drogi duchowej pomóc może także ten album. Przytoczone tam słowa ewangelii, postanowienia i pytania do przemyślenia mogą uczynić ten dzień bardzo ważnym w życiu dziecka.

 

 

 

I.KIEDY WODA WINEM SIĘ STAŁA ( J.2. 1-11)

 

Pewnego dnia w miejscowości Kana Galilejska odbywało się wesele młodej pary. Zaproszono tam też Pana Jezusa z uczniami i Jego Matkę Maryję. Podczas uczty zabrakło nagle wina. Zauważyła to Maryja i szepnęła Jezusowi na ucho: „Nie mają już wina” Pan Jezus  jednak odpowiedział dosyć chłodno „ Czy to moja, lub Twoja sprawa Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina. ”Jednakże Maryja znała swojego Syna i wiedziała, że On Jej w niczym nie odmówi. Powiedziała więc do sług „ Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie.”

 

Słudzy napełnili wodą sześć stągwi kamiennych. Wtedy Pan Jezus polecił zaczerpnąć z nich wody i zanieść staroście weselnemu. Starosta skosztował i zobaczył, ze to było najlepsze wino. Pochwalił więc pana młodego, że zachował dobre wino do końca.  Widzieli ten cud   uczniowie Jezusa i uwierzyli w Niego.

 

 

Pan Jezus uczynił w Kanie Galilejskiej pierwszy cud. Przemienił wodę w wino, gdyż los ludzi, którzy Go zaprosili był dla Niego ważny. On kocha wszystkich ludzi i chce ich dobra. Najbardziej zaś kocha swoja Mamę – Maryję. Nie zamierzał czynić na weselu w Kanie Galilejskiej żadnego cudu, było to na początku Jego działalności nauczycielskiej, ale Maryja prosiła. Ona jak każda Matka troszczy się o wszystkie swoje dzieci, czyli o ludzi  i chce im pomagać. Znała moc swojego Syna. Wiedziała, że jest Synem Bożym, wiedziała też, że jak Go o coś poprosi, to On spełni tę prośbę. Pan Jezus przemienił wodę w wino, pomógł ludziom biednym, dla których wyprawienie wesela było dużym wysiłkiem finansowym. Pomógł, bo kochał ich i , kochał swoją Mamę. Pokazał też uczniom swoją moc i oni w Niego bezgranicznie uwierzyli.

 

Postanowienie:

 

Kocham swych Rodziców:

 

Tatusia i Mamę 

 

i ich przyjacielem 

 

na zawsze zostanę!

 

 

PYTANIE Z OKAZJI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ:

 

Jak okazujesz miłość swoim Rodzicom? Narysuj Ich.

 

<< Wstecz