XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL POEZJI „POECI BEZ GRANIC”

21/11/2019

W dniach 14- 17 listopada 2019 roku odbył się XVI Międzynarodowy Festiwal Poezji „POECI BEZ GRANIC” i. Andrzeja Bartyńskiego w Polanicy Zdroju.

Dzień przed festiwalem odbyło się urocze spotkanie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak w Saloniku Literackim „Różany Dwór” w Polanicy Zdroju.Tytuł spotkania przejmujący „Gdyby ściany mogły mówić”. Pisarka powiadała t powieści Taniec z psychopatą, o jej genezie i treści książki. Czytała fragmenty.  Mówiła, że książka jest jej głosem w dyskusji na temat patologii w rodzinach, szczególnie na temat pedofilii.

W czasie festiwalowych dni pisarze spotkali się z młodzieżą w szkołach średnich i bibliotekach, wysłuchali prezentacji literackich gości zza granicy, przeżyli ciekawą Noc Poetów, i Poetycki Hyde Park w Kawiarni „Bohema” w Polanicy, złożyli kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza i bawili się na Biesiadzie Literackiej. W XVI MFP”Poeci bez granic brali udział pisarze i tłumacze literatury polskiej. Między innymi wietnamski poeta i tłumacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Nguyen Chi

 

 

 

.

<< Wstecz