Na wojennych ścieżkach

28/06/2021

 

Zbiór opowiadań dla dzieci o II Wojnie Światowej, Na wojennych ścieżkach wydał Dom wydawniczy Rafael w maju bieżącego roku. Wydawca umieścił ją w specjalnie stworzonej na tę okoliczność odsłonie serii KOCHAM POLSKĘ, noszącej tytuł LUBIĘ KIEDY BABCIA OPOWIADA.

Oto nota wydawnicza na temat tej pozycji”

„Nasza bestselerowa seria „Kocham Polskę” od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Uczy najmłodszych historii naszej ojczyzny, wpaja wartości narodowe, odsłania losy polskich bohaterów i pokazuje piękno naszej spuścizny. Nastawiona jest ona na kształtowanie najlepszych wzorców moralnych, etycznych i patriotycznych.

Ponieważ dzieci od lat uwielbiają tę serię, a dorośli mają pewność, że dzięki niej zapewniają swoim pociechom obcowanie z wartościowymi treściami, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć serię o koleją odsłonę. Lubię, kiedy babcia opowiada to bardzo ciepło i z dużym wyczuciem opowiedziane najtrudniejsze chwile naszej najnowszej historii. Najmłodsi, żyjący dziś w bezpiecznych domach, pełnych rodzinnego szczęścia, mają okazję posłuchać wspomnień swoich bliskich o ich dzieciństwie, które nieraz miało dramatyczny przebieg, pełen trudności i niebezpieczeństw. Opowieści te są nie tylko barwnymi wspomnieniami; przede wszystkim to najlepsza lekcja prawdziwej historii naszego kraju.”

<< Wstecz